Данный форум является архивом сайта www.eestimamki.ee


  • Страница 1 из 1
  • 1
Форум для мамочек Эстонии » КУРСЫ » Уроки эстонского языка » Урок 8. А2 (Ответы жду до 07.02 на eestikeelekursus@gmail.com)
Урок 8. А2
OlgaNi Дата: Вторник, 25.01.11, 14:04:26 | Сообщение № 1


Группа: Удаленные

Teema: Tingiv kõneviis сослогательное наклонение
Alateema: Töö

Tingiv kõneviis обычно служит для выражения действия, которое возможно при определённых условиях. В русском языке сослогательное наклонение имеет в качестве постоянного признака частицу бы и отвечает на вопросы что делал бы что сделал бы что делали бы что сделали бы. В эстонском языке таким неизменным признаком являются суффиксы -KS, -KSI
Образуется от основы глагола настоящего времени к которому прибавляется суффикс -KSI и затем личное окончание.
В форме 3 лица ед. числа tingiv kõneviis образуется только с помощью суффикса -KS без личного окончания.
Отрицание - образуется при помощи EI + cуффикса -KS без личногго окончания.

Ma saa+ksi+n
Sa saa+ksi+d
Ta saa+ks
Me saa+ksi+me
Te saa+ksi+te
Nad saa+ksi+d

Ma
Sa
Ta ei saa+ks
Me
Te
Nad

Harjutus 1
Tõlkige eesti keelde

Мы бы хотели произвести хорошее впечатление. Вчера это обои запачкались бы. Это было бы глупо. Сюда понодобилось бы ещё 2 кресла. Если бы он устал, он бы уснул. Два года назад мы бы не справились бы с этой проблемой. Обежда могла бы быть из хлопка. Если бы были деньги мы бы купили этот дом. Я бы продала ненужные вещи.

Harjutus 2
Loe teks läbi ja vasta küsimustele.

Kuidas käituvad mõned noored tööotsijad?
Miks mõned inimesed on vestlusel passivsed?
Mille peaks endale selgeks tegema?
Mis määrab tulemuse tööturul?

Mõned noored tööotsijad käituvad oma tulevase tööandja juures nii, nagu tahaksid öelda: " Kui te mind nii väga tahate. eks ma siis nõustun teie pakkumisega-" Niisugusel juhul jätab kandideerija laisa inimese mulje, kes ei tea, mida täpselt tahab, ega ole viitsinudselle üle põhjalikult mõelda. Sellised inimesed käivad konkursilt konkursile, vahetavad sageli töökohti, vestlusel käituvad nad passivselt, sest isegi võimalik edu ei suuda neid innustada.
Te saavutate oma eesmärgi palju paremini kui teete enda jaoks selgeks, millist tööd te teha soovite, millised on teie võimed ja oskused. ka tööturil määrab tuölemuse nõudluse ja pakkumise tegelik vahekord.

Sõnavara:
ma nõustunb teie pakkumisega я соглашаюсь с вашим предположением
jätma laisa inimese mulje производить впечатление ленивого человека
ei ole viitsinud mõelda не удосужился подумать
eesmärki saavutama достигать цели
määrama определятьnõudluse ja pakkumise vahekord соотношение спроса и предложения

Harjutus 3

Kujuta ette, et sa lähed töövestlusele - koosta lühidalt oma elulugu (kuni 10 lauset), kinldati jälgi, et seal oleks kõige olulisem ja vajalikum. Vasta ka küsimusele miks just sina peaks sellele töökohale sobima.

 
Форум для мамочек Эстонии » КУРСЫ » Уроки эстонского языка » Урок 8. А2 (Ответы жду до 07.02 на eestikeelekursus@gmail.com)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск: